Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak radzić sobie z uczniem z dysleksją
#1
Hej,
Mam ucznia z 4 klasy szkoły podstawowej, z którym prowadzę lekcje online 2 x w tygodniu po 45 minut. Uczeń ma dysleksję. Ja radzić sobie z takim uczniem żeby nabrał chęci i motywacji do nauki angielskiego. Niestety w szkole Pani nauczycielka go bardzo demotywuje bo za dysleksję dostaje niższe oceny (sic!). Nie jest to mocny uczeń jeżeli chodzi o naukę językowych ale jest fajnie otwarty do speakingu.
Przyjmę wszystkie rady - zarówno jak podejść do nauki ucznia z dysleksja i jakie materiały warto wykorzystać.
Odpowiedz

#2
Pierwsza sugestia: czy nie moglibyście mieć lekcji 60-minutowych? Osoby z dysleksją potrzebują więcej czasu. Dwa - choć tu się boję, bo zapewne wiesz o tym bez takiej rady - chwalić, chwalić, chwalić. Ale nie "O super!", tylko za konkret. Musi mu się wyryć w pamięci, że TO mu się udało, a TAMTO zrobił świetnie. Nie cierpię współczesnego modelu diagnozowania dzieci i szufladkowania ich od małego. Dla nich diagnoza staje się ich drugą - albo pierwszą - tożsamością, w związku z tym mogą czuć się gorsze. Z drugiej strony warto pamiętać, że dzieciaki są sprytne i szybko uczą się wykorzystywać wszelkie "dysy" na swoją korzyść. Granica między dysfunkcją a lenistwem jest bardzo cienka i trzeba dobrze znać człowieka, żeby zauważać, kiedy ma problem, a kiedy robi nas w konia Ogólnie wiele porad znajduje się na tej stronie https://metodynauczania.pl/angielski-dla...ka-obcego/
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2026 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2026 Melroy van den Berg.