Najpopularniejsze płyty winylowe

płyty winylowe

Historia płyt winylowych jest tak długa, a samych winyli powstało dotąd tak wiele, że nie da się w krótkim artykule wymienić wszystkich poszukiwanych na rynku tytułów. Trzeba raczej skupić się na gatunkach muzyki oraz samych jej odbiorcach, miłośnikach czarnych krążków.

Jakie płyty winylowe cieszą się największym zainteresowaniem kupujących?

Nie sposób wymienić wszystkie tytuły, które chętnie nabywane są przez kupujących, jednak można się pokusić o podanie poszukiwanych zwykle gatunków muzyki odtwarzanej z czarnych krążków. Ich fani często pytają w sklepach o płyty winylowe z nagraniami bluesowymi, jazzowymi, swingowymi, popem czy rock’n’rollem. Dużą popularnością cieszy się również country, a także muzyka klasyczna.

Co ciekawe, wśród nabywców, zwłaszcza w ostatnich czasach przybywa tych zainteresowanych płytami dla dzieci. Jeśli głębiej się nad tym zastanowić, nie powinno nikogo dziwić, że rodzice, zafascynowani magią gramofonu, przekazują swoim pociechom miłość do czarnych krążków.

Brytyjskie czy amerykańskie?

W dobrych sklepach z winylami znajdziemy nie tylko nowe płyty z całego świata, ale również używane. Wśród tych ostatnich, dość ważną pozycję zajmują tytuły europejskie oraz rzadkie płyty wykonawców brytyjskich.

Wśród tych ostatnich największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście unikaty, najlepiej w dobrym stanie zarówno samej płyty, jak i koperty. Zainteresowanie kupujących danym tytułem zależy jednak w dużej mierze od gatunku, jakiego są fanami. Płyt z muzyką country należy szukać w kolekcjach z wytwórni amerykańskich, podczas gdy muzyka klasyczna zwykle pochodzi z nagrań europejskich.

„Białe kruki” z własnej kolekcji

Niezależnie od tego, jaki gatunek muzyki nas interesuje, jeśli kolekcjonujemy płyty winylowe, z pewnością mamy w swoich zasobach takie, z których jesteśmy szczególnie dumni. Nasze prywatne unikaty warto zaprezentować w taki sposób, żeby cieszyły nas codziennie.

Świetnym sposobem jest zastosowanie specjalnych opraw do prezentacji płyt na ścianie. Warto pamiętać, żeby nie używać do tych celów ramek na zdjęcia czy obrazki – nie są one przystosowane do ekspozycji grubych płyt i mogą je po prostu zniszczyć.

W każdym dobrym sklepie z płytami, nabędziemy natomiast specjalne ramki, w których można bezpiecznie przechowywać i jednocześnie eksponować płyty winylowe – zarówno w kopercie, jak i bez.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *