Znaki zodiaku, czyli najpowszechniejsza baza dla horoskopów

znaki zodiaku 2

W astrologii nie ma chyba bardziej popularniejszego pojęcia niż znak zodiaku. Znany już od starożytności i wielokrotnie wykorzystywany w różnych motywach literackich czy malarskich, na powrót wraca do łask bezpośrednio w swoich korzeniach, czyli w sztuce układania horoskopów. Znak zodiaku jest niczym innym jak graficznym określeniem (symbolem) okresu na rocznej linii czasu, dlatego cała tarcza horoskopowa podzielona jest na dwanaście takich znaków. Nie zaczynają się one jednak jak kalendarzowe miesiące, ale między 20-23 dniem kolejnych miesięcy.

W znakach zodiaku nie chodzi tylko o element wizualny

Chociaż jako symbole świetnie sprawdzają się np. w formie bransoletek, zawieszek czy nadruków, prawdziwa tajemnica tkwi w ich mocy ezoterycznej. Od dawna były kojarzone ze sferą astrologiczną, badano ich wpływ na gwiazdy i związane z tym przepowiadanie przyszłości. Osoby urodzone pod konkretnym znakiem zodiaku mają się charakteryzować konkretnymi cechami i umiejętnościami, temperamentem czy usposobieniem. I tak na przykład Bliźnięta to zazwyczaj osoby bardzo towarzyskie, z ogromnym poczuciem humoru, a Koziorożce okazują się wyjątkowo ambitne, żądne władzy i odpowiedzialne. Skorpionami kieruje przekonanie o własnej wielkości, więc często bywają egoistami, natomiast w przypadku Baranów w grę wchodzi ogromna wrażliwość na ludzkie krzywdy i chęć niesienia zawsze i wszędzie pomocy.

Opisy poszczególnych znaków zodiaku są dość ogólne i uniwersalne, nie oznacza to jednak, że przez to staja się zbyt elastyczne i łatwe do zafałszowania

Jednak do dokładnej interpretacji konkretnego przypadku (osoby, której stawia się horoskop) prócz znajomości jest znaku zodiaku potrzeba też innych danych astrologicznych. Dopiero posiadając je wszystkie jak liczby numerologicznej urodzin, imię, nazwisko itp. można stworzyć indywidualny i dopasowany horoskop lub zapytać gwiazdy o dane wydarzenie. Sam znak zodiaku nie jest zbytnio dokładnym wyznacznikiem ludzkiego losu, ale za to świetną wskazówką i podpowiedzią co do charakteru i cech osobowościowych poszczególnych ludzi. Koniecznie zajrzyj na stronę wrozkaarkadia.pl i poznaj wiele innych ciekawostek na temat znaków zodiaku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *