Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wynajem długoterminowy samochodu
#1
Plusy i minusy? Jak do tego podchodzicie? Preferujecie branie auta w leasing? I stawanie się wlaścicielem pojazdu, czy jednak odnajdujecie większy komfort w stałej racie? A samo auto traktujecie jako przedmiot?
Pytam się bo zaczynam rozglądać się za nowym samochodem i biorę coraz bardziej pod uwagę najem zamiast kupna.
Odpowiedz

#2
Jeśli chodzi o zalety najmu to:
• wszystkie wydatki na auto w jednej racie (ubezpieczenie, serwis, likwidacja szkód)
• w porównaniu do leasingu w tej samej miesięcznej opłacie mamy lepsze auto
• nie odpowiadamy za sprzedaż auta po zakończeniu leasingu (a proces sprzedaży bywa długi i uciążliwy)
• "wolna głowa", nie martwimy się czy w aucie zaraz nie padnie skrzynia lub wtryskiwacze
Musisz sam przekalkulować sobie jakie będą koszty raty i czy Ci to odpowiada, zerknij sobie na przykład na stronę Masterlease i zobacz sobie, w jakiej cenie znajdziesz samochody na wynajem.
Odpowiedz

#3
A ja bym wziął pod uwagę optymalizację podatkową. Obecnie limit wartości pojazdu dla nievatowcow 150 tys brutto dla vatowców 150 tys netto dla elektryków 225 tys zł Tak wieć tutaj jest zagwozdka. Nie opłaca się kupować droższego samochodu bo sobie go nie wliczyć w koszty. A zaletą wynajmu jest to, że masz merona za 1 mln i wrzucasz całe 10 tys miesięcznie w koszty.
Odpowiedz

#4
A jak wychodzi cenowo w porównaniu? W sensie co jest tańsze? Leasing czy możę jednak najem?
Odpowiedz

#5
Mniej więcej podobnie, niemniej najem jest bardziej bezstresowy. I nie spotkają Cię żadne niespodziewane wydatki w trakcie.
Odpowiedz

#6
ale w leasingu po 5 latach masz auto..?
Odpowiedz

#7
Pytanie na czym Ci bardziej zależy i ile chcesz samochodem jeździć. Założenie często takie, ze masz ochotę jeździć nowym samochodem przez maksymalnie 2-3 lata. W przypadku leasingu musialbyś się bawić w sprzedaż i aby wyjść na tym korzystnie finansowo trzeba się nieźle nagimanstykować i biorąc pod uwagę obecne zasady podatkowe, musisz jeszcze odprowadzić podatek. W przypadku najmu po prostu oddasjesz samochód i bierzesz drugi.
Jeśli chcesz jeździć autem 10 lat i więcej to wiadomo leasing, ale jeśli nie to raczej stawiałbym na najem.
Odpowiedz

#8
No i i to jest główna różnica, której wyznawcy leasingu nie chcą zrozumieć. Nie wszyscy chcą jeździć tym samym autem dłużej niż 3 lata…
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2026 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2026 Melroy van den Berg.